חב"ד? – לא ליד הילדים!

(הפוסט עודכן. עדכון אחרון - 8.5.2021)

יש מה לעשות נגד שידול הקטינים!

בתל אביב כבר נעשה צעד בכיוון הנכון. בפברואר 2020 חידדה העירייה נהלים העוסקים בהצבת דוכני הסברה ודוכני תפילה בסמוך למוסדות חינוך בעיר.
זו עדיין רק התחלה. ההחלטה מוגבלת למאה מטר בלבד, והיא עוסקת רק בדוכנים, למרות שהמיסיונרים של חב"ד מגיעים לעתים גם בלי דוכן. זה לא מספיק, אבל זה צעד חשוב בכיוון הנכון, ואנחנו מקווים שעיריית תל אביב תשכיל להרחיב את האיסור, ושעיריות אחרות ילכו בעקבותיה ויאסרו על הפעילות המיסיונרית ושידול בני הנוער במרחב הציבורי.

אם גם אצלכם יש פעילות כזו סמוך לבתי ספר, פנו לראשי הערים וחברי המועצה בישוב שלכם, ובקשו מהם להעביר החלטה דומה. לפחות.

החלטת עיריית תל אביב – צעד ראשון חשוב בכיוון הנכון.

לא קל להתמודד עם הפעילות של חב"ד שמתמקדת בשידול קטינים ופעילות מיסיונרית במרחב הציבורי. אין כיום חוק האוסר על הפעילות הזו, אבל זה לא אומר שהיא לגיטימית, אלא רק מעיד על הכח הפוליטי העצום של החסידות המשיחית והאנטי-ציונית הזאת.
זו המציאות כרגע, ואנחנו מעורבים במהלכים לשינוי שלה, גם במישור הארצי וגם במישור המוניציפלי, כדי לתת להורים כלים להילחם בשידול קטינים. אבל גם עד אז יש מה לעשות. כהורים, חשוב להיות מודעים לכך שהילדים חשופים לשידול דתי ולניסיונות להחזרה בתשובה במרחב הציבורי בכלל ובסביבת בית הספר במיוחד, וחשוב לגלות אחריות ולפעול נגד הפעילות הזו במסגרת החוק:

> להעלות את הנושא בפני הצוות החינוכי, הנהגת ההורים, מינהל החינוך העירוני, חברי המועצה וראש העירייה ולדרוש מהם להגן על הילדים, להרחיק את הפעילות המיסיונרית ממוסדות החינוך ולהגביל אותה ככל שניתן.
> לתעד בתמונות ובסרטונים מעשים של שידול קטינים ולחשוף את המעשים בפני הרשות המקומית והתקשורת. אפשר לעשות את זה גם דרכנו, כמובן.
> להתארגן ולקיים סיורים של הורים ליד שערי בתי הספר ובגנים ציבוריים המועדים לפורענות, להרחיק את המשדלים ולתעד כל מקרה של עימות איתם.
> הקמת דוכן דורשת רישיון מטעם הרשות המקומית, לכן בכל מקרה שהמשדלים מקימים דוכן פיזי יש לדרוש מהם רישיון, ואם הם לא מציגים רישיון כזה – צריך לפנות למוקד העירוני ולדרוש את סילוק הדוכן.
> בכל מקרה שהמשדלים מחלקים ממתקים או מזון כלשהו הם ללא ספק עוברים על חוקי העזר המקומיים, המחייבים רשיונות מיוחדים של רוכלות ניידת ואישור מאגף התברואה. במקרה כזה יש לפנות מיד למוקד העירוני. כדאי מאוד לתעד חלוקה של ממתקים כדי לסייע למוקד העירוני לבצע את תפקידו.
> זכותו של כל הורה להזמין משטרה אם הוא חש שנעשתה פניה לא הולמת או מטרידה אל ילדו הקטין על ידי אדם זר.
> ידוע לנו על מקרים בהם המשדלים הציעו לנערים אלכוהול בתמורה להצטרפות לקידוש או לתפילה. מדובר בעבירה פלילית המחייבת תלונה במשטרה שכן החוק אוסר על שידול קטין לצרוך אלכוהול.

וכמורים.ות – קחו דוגמא מהמורה בתיכון אליאנס שיצאה להגן על תלמידיה והתעמתה עם איש חב"ד שהגיע לסביבת בית הספר לפעילותו המסיונרית.

אם כך, המאבק לא קל, אבל יש מה לעשות. שתפו את ההמלצות שלנו, ספרו לנו על הצלחות וכמו תמיד – אנחנו כאן כדי לעזור.

קראו עוד: חב"ד – מה הם באמת אומרים?