חסידי ברסלב מקבלים את התורה בבית הספר

כותבת לנו אמא:

בתמונה אפשר לראות את חסידי ברסלאב "עושים קצת יידישקייט" עם תלמידי ביה"ס יסודי ממלכתי להבים במסיבת קבלת ספר תורה של כיתות ב בשבוע שעבר. הנה המכתב ששלחתי עכשיו למנהלת בית הספר:

"אני פונה אליך בעקבות חגיגות קבלת ספר תורה שנחגגו בכיתות ב' בשבוע שעבר. הטקס היה מאוד יפה וניכר שהילדים עבדו קשה על הכנתו. תודתי והערכתי לעוסקים במלאכה.
יחד עם זאת, היה לי קשה לקחת חלק בחגיגות כשאת פני הבאים קיבל טנק חב"ד וחסידי ברסלאב רקדו עם הילדים.
אני לא מבינה מדוע היה צריך "לייבא" לטקס נציגי יהדות שזרה למרקם החיים בישוב שלנו ולזרם החינוכי אליו בחרנו לשלוח את ילדינו.
יתר על כן, במהלך החודש וחצי מאז פתיחת שנת הלימודים הילדים הופגשו כבר פעמיים עם רב של חב"ד.

האם היהדות שלנו לא מספיק טובה?
האם אנחנו זקוקים לחיזוקים בדמות זרמים אורתודקסים מיסיונריים?
ואם פותחים את דלתות בית הספר לזרמים דתיים מיסיונריים מדוע לעצור בברסלאב?! אני בטוחה שגם היהודים המשיחיים ישמחו לקחת חלק בחגיגות. לסיינטולוגים יש הצעות לטיפול בילדים עם הפרעות קשב, מדוע לא לשקול גם את זה?!

אני מקווה שהצעותי אלה מבהירות שבנושא הרגיש של דת, הגבול של כל אדם עובר במקום אחר ויש להתנהל בזהירות וברגישות. לדעתי אין להכניס לתחומי בית ספר יסודי ממלכתי, זרמים דתיים בעלי מאפיינים מיסיונריים. מה גם שממש אין צורך בכך, העגלה שלנו לא ריקה, היא עמוסה כל טוב.

אם בכל זאת מחליטים להפגיש את הילדים עם אורתודוקסיה דתית (ומיסיונרית) אבקש שלכל הפחות תיידעו את ההורים על מנת שנוכל לשוחח הילדים טרם המפגש או לבחור האם ילדינו ייקחו חלק במפגש.

70 פנים לתורה, ולא כולן לובשות את דמותו של גבר עם זקן וכיפה. אשמח אם ילדיי ישתתפו בפעילויות שזה יהיה המסר שלהן.

» הדיווח הבא: טקס קבלת תורה