9 תשובות מחץ למדיתים ולמיתממים

בימים אלה מתרבות המתקפות, עלינו - החילוניים. היום יותר מתמיד חשוב שנענה לכל המיתממים והתוקפים. השתתפו בדיונים ברשתות החברתיות, בבתי הספר ובשכונה -השמיעו את קולכם.

כל הזכויות שמורות למישהו

ההדתה במדינת ישראל היא אגרסיבית ומאורגנת ויש לנו הוכחות רבות לקיומה. הכנו עבורכם תשובות לכמה מן ההתקפות הנפוצות ביותר. נשמח לספק מידע נוסף לפונים.

(1) "…ההדתה היא פייק ניוז"

יש כבר אלפי עדויות אישיות של ילדים והורים. שום ציטוט שחוק של טראמפ לא יבטל את זה (ונ.ב. – מישהו יכול להגיד לכל המלעיזים שהביטוי "פייק ניוז" כבר שחוק מדי).

(2) "זו לא הדתה אלא משימה לאומית להכיר לחילוניים את היהדות (ע"ע "חלל ערכי")

רוב הדוברים הטוענים שאין הדתה שולחים את ילדיהם לחינוך הממלכתי-דתי – למה שלא יתרכזו במה שלומדים (ולא לומדים!) שם ולא יקחו על עצמם משימות לחנך אותנו. אנחנו החילוניים נקבע מה ואיך ילמדו ילדינו.

(3) "מה רע בקצת יהדות?"

שום דבר. אנחנו בעד יהדות – נגד הדתה. היום בבתי הספר לומדים המון יהדות ולא מספיק דברים אחרים, והגישה היא דתית וצרה ולא חילונית ומגוונת.

(4) "החילונים הם בורים – לא יודעים כלום על יהדות"

בורות לא נמדדת רק בהכרת מצוות ותפילות. מי שלומד רק יהדות הוא הבור גדול. הילדים מקבלים המון יהדות בעוד כל יתר העושר העולמי מצטמצם או שלא היה אף פעם (פילוסופיה, אבולוציה, אמנות, ספרות כללית, היסטוריה כללית…). המערכת מייצרת בוגרים בורים (אפילו אם הם ידעו להתפלל).

(5) "המנהלים בוחרים מרצונם בעמותות דתיות"

כי זה בזול או אפילו בחינם תודות למימון הנדיב של משרד החינוך, השימוש בבנות שירות שלא עושות צבא, ומימון ממשרדים לא קשורים כמו החטיבה להתיישבות, משרד הדתות, משרד החקלאות וכו'

(6) "תסתכלו על התכנית החדשה במורשת ולא על פעילות העמותות"

מה הקשר? משרד החינוך מממן במאות מיליונים את העמותות הדתיות. מדוע שנתעלם מזה? האם בנט מתחייב איפה שהוא לסגור את הדלת לעמותות הדתיות בגלל התכנית החדשה? לא.

(7) "בנט ופירון הדתיים מתגאים בהכנסת התכנית החדשה במורשת"

עצם הכנסת התכנית הזו היא פשע. במערכת שמראש הופר בה האיזון בין לימודי יהדות ללימודים כלליים הוכנסה תכנית שמפרה את האיזון הזה בצורה קיצונית מאי פעם, ומעודדת יצירת תלמידים גזעניים שחושבים שכל הטוב שבעולם נמצא רק ביהדות

(8) התכנית החדשה במורשת היא חילונית ופלורליסטית"

לא נכון! זו תכנית מזעזעת שמקדמת אג'נדה דתית. יש בה לימודי תפילות ופולחן דתי מכיתה א' ועד ט' ואפילו לא טקסט אחד שמטיל ספק בקיום האל או בצורך לקיים מצוות.

(9) התכנית החדשה במורשת כוללת המון טקסטים חילוניים"

התכנית כוללת פי 2 טקסטים דתיים ורוב הטקסטים החילוניים מובאים בצורה שמרדדת אותם ומציגה את התרבות העברית כנספח העלוב של התרבות היהודית הדתית.